Pompy i filtry do oczek wodnych
Autorem artykułu jest Radosław Bloch
Pewnie wielu osobom podobają się oczka wodne i każdy ogrodnik przynajmniej raz w życiu zastanawiał się nad zbudowaniem takiego. Zapewne duża część z nich zrealizowała swój cel.
Ci, którzy od pomysłu odeszli, zrobili to pewnie dlatego, że dokładniej przemyśleli, jak wiele czasu musi minąć, abyśmy mogli się cieszyć pięknym oczkiem wodnym. Ci, którzy się nie poddali, musieli przejść przez szereg tych czynności i stawić im czoła. Poza zbudowaniem samego oczka, należy również zadbać o rośliny i zwierzęta (w tym wypadku ryby), które będą w tym miejscu żyły.
To nie wszystko. Aby oczko wodne funkcjonowało prawidłowo i aby mogła w nim bezpiecznie żyć fauna i flora, niezbędne są filtry oraz pompy wodne. I to właśnie o tym będzie ten artykuł. Przedstawimy funkcje, jakie spełniają, a także doradzimy, jakie wybrać.
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pompa jest w oczku wodnym niezbędna do funkcjonowania, ponieważ wspomaga równowagę biologiczną. W większych zbiornikach wodnych proces ten zachodzi samoczynnie, dzięki czemu woda jest oczyszczana. W przypadku mniejszych, należy temu procesowi pomóc. Pompa tłoczy wodę do filtrów, dzięki czemu jest ona oczyszczana regularnie. Kieruje również tę wodę na strumienie, kaskady, a także do dysz fontann. Dzięki temu, że pompa wprowadza wodę w ruch, sprawia, że automatycznie natlenia się i nasze oczka wodne
mniej zielenieją. Dlatego ważne jest, aby wybrać taką pompę, która będzie miała wysoką wydajność. Ważne jest to, aby była dostosowana do wydajności filtra. Jeśli chcemy, aby woda była transportowana do fontanny czy źródełka, musimy również wziąć pod uwagę to, na jaką wysokość może tłoczyć wodę (wysokość podnoszenia wody). Pompę można dostosować w ten sposób, aby kierowała wodę jednocześnie i do filtra i na wodospad dzięki instalacji rozgałęźnika. Pompę należy postawić w jak najniżej położonej części oczka wodnego, jednocześnie należy unikać stawiania pompy na piasku, aby nie zasysała mułu z dna. Najlepiej postawić ją na kamieniu.
Filtr nie może istnieć samodzielnie. Musi on współpracować z pompą wodną, która tłoczy do filtra zanieczyszczoną wodę. Wydajność filtra musi być dostosowana do wielkości oczka wodnego. Należy koniecznie wziąć pod uwagę to, czy będą się w naszym oczku znajdować ryby. Jeśli tak – powinniśmy się zdecydować na filtr o dwukrotnie większej wydajności. Uważa się, że w niewielkich oczkach wodnych (do 10 m3), woda powinna być przefiltrowywana co dwie godziny. Jeśli zbiorniki są większe, wystarczy nawet raz na dziesięć godzin. Ważne jest to, aby miejsce pobierania wody znajdowało się jak najdalej od miejsca wypływu oczyszczonej wody. Filtr umieszczamy najlepiej na brzegu, dzięki temu będziemy mieć łatwy dostęp do oczyszczania go.
Istnieje kilka rodzajów filtrów – ciśnieniowe, przepływowe, skimmery. To, na jaki się zdecydujesz, zależy od rodzaju oczka wodnego i Twoich wymagań i oczekiwań. Pamiętaj, oczko wodne to dużo pracy, ale i piękny efekt. Warto poświęcić na nie trochę czasu i pieniędzy.
---
Profesjonalne pompy i filtry do stawów
http://www.oczkawodne.co" target="_blank">http://www.oczkawodne.co
Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.plhttp://artelis.pl/artykuly/26661/pompy-i-filtry-do-oczek-wodnych">www.Artelis.pl
>
Ja jestem przekonana, że jeśli mamy dobrej jakości pompę jak np. mają w https://www.dostudni.pl/ to obsłużyć takie oczko wodne będzie z pewnością o wiele łatwiej. U mnie wszystko działa jak na razie bardzo dobrze i samo oczko wodne wygląda bardzo ładnie.
OdpowiedzUsuńPoszukiwanie zaufanego hydraulika może być wyzwaniem, ale moje doświadczenia z firmą znajdującą się pod adresem https://warszawskihydraulik.pl/ przekroczyły wszystkie oczekiwania. Nie tylko oferują konkurencyjne ceny, ale także wykazują się niezwykłą dbałością o szczegóły i klienta. Ich profesjonalne podejście do pracy oraz wykorzystanie najnowszych technologii w diagnozowaniu problemów hydraulicznych są godne podziwu. Dzięki nim mój dom jest teraz bezpieczny i wolny od problemów z instalacją hydrauliczną.
OdpowiedzUsuńW dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje usług hydraulika także online. Wygoda, z jaką można znaleźć informacje i umówić wizytę, stanowi dużą zaletę. Strona https://g.co/kgs/fwEXQE powinna być łatwa w nawigacji, umożliwiając szybki dostęp do informacji kontaktowych, zakresu usług i opinii klientów, co zwiększa szanse firmy na przyciągnięcie nowych klientów.
OdpowiedzUsuń